1 شهریور 1401 توسط Administrator 0 دیدگاه

اهمیت غذا و رژیم غذایی سالم برای سلامتی

اهمیت غذا و رژیم غذایی سالم برای سلامتی

مرکز ارائه خدمات بالینی و پرستاری در منزل سلامت خانواده :

رژیم غذایی سالم ، در تمامی مراحل درمانی و حتی دوران بهبود بیماری میتونه مفید باشه. همچنین میتونه در تولید انرژی و سلامت بدن نقش داشته باشه. تغذیه خوب ، بدن رو قوی میکنه و در کاهش عوارض جانبی طول درمان موثره. علاوه بر این ، اثرات مثبت تغذیه رژیم غذایی سالم در دوران نقاهت و بهبود بعد از بیماری موثره.

به طور کلی تغذیه سالم ، دلالت بر مصرف انواع غذاهای سالم مانند سبزیجات ، میوه ها و غلات سبوس دار استواره. که به حفظ وزن نرمال کمک میکنه. در این راستا یک برنامه غذایی که اصطلاحا رژیم غذایی هم گفته میشه میتونه یک نقطه شروع خوب باشه.

اهمیت غذا و رژیم غذایی سالم برای سلامتی

برای مراقبت و پرستاری از سالمند ، کودک ، بیمار و مادر باردار به کمک نیاز دارید؟

با سلامت خانواده تماس بگیرید…
02188901315
09123139602

اهمیت غذا و رژیم غذایی سالم برای سلامتی

باید توجه داشته باشی که اگه شروع به کاهش یا افزایش بیش از اندازه وزن کردی ، نیاز به تغییر عادات غذایی داری. احتمالا نیاز به افزایش برخی مواد مغذی و کاهش اون مقادیری که به بیش از میزان مورد نیاز در رژیم غذایی شما وجود داره نیاز داری تا بتونی بدن خودت رو قوی نگه داری.

بعضی از روش های مربوط به رژیم غذایی ، در طول درمان شما ممکنه منجر به شکست بشه ، چرا که بعضی روزا اشتهای خوبی داری و بعضی روزها اصلا قادر به غذا خوردن نیستی و حتی روزهایی هست که نمیتونی جلوی هوس خودت رو برای خوردن تنقلات و مواد غذایی ناسالم بگیری ، تمام این واکنش ها طبیعیه.

همه افراد برای تامین نیازهای تغذیه ای خودشون ، باید از حضور و مشاوره یک متخصص تغذیه در تیم مراقبت های بهداشتی خود بهره مند بشن. یک متخصص تغذیه و رژیم غذایی میتونه شما رو در یافتن راه های مناسب غذا خوردن و حفظ وزن طبیعی در طول درمان برای مقابله با بیماری ها کمک میکنه.

من چندین بار با یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی ملاقات داشتم ، او به من کمک کرد تا بیشتر به فکر خود باشم و همچنین پیشنهادات و راهکارهایی برای داشتن یک رژیم غذایی سالم ارائه کرد. خانم دانته

اهمیت غذا و رژیم غذایی سالم برای سلامتی

من فکر میکنم که ما هر اونچه که در طول شیمی نیازه رو باید انجام بدیم. اگه مصرف چیپس و تنقلات رو باید کم کنیم ، این کار رو انجام بدیم تا پس از درمان بتونیم راحت تر به حالت طبیعی برگردیم و مصرف مواد غذایی مضر رو قطع کنیم. خانم زارا

تغذیه و رژیم غذایی افراد عادی ، ورزشکاران ، افراد سالمند ، کودکان ، مادران باردار و بیماران هر کدام به تفکیک باید طبق نیاز بدن تجویز شود.

4.3/5 - (31 امتیاز)
آواتار Administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.