بیماری سارکوپنیا چیست؟

سارکوپنیا یا بیماری تحلیل عضلانی چیست ؟

زنان با شروع سن 40 سالگی و مردان شروع 50 سالگی هرسال حدود نیم کیلو از حجم عضلات بدن خود را از دست میدهند. بجای عضله از دست رفته چربی جایگزین میشود و تا 80 سالگی یک سوم عضلات از دست میرود.  به این تغییرات تحلیل عضلانی میگویند؛ این تغییرات ، قسمتی جدانشدنی از زندگی است چه در زنان وچه در مردان ، ولی راه حل آن مشخص است:

شما با افزایش حجم عضلات به وسیله انجام ورزشهای قدرتی در برابر این تغییرات مصون میشوید . لطفا خانم ها و آقایان بالای سن مذکور ، از کوهنوردی نترسید ( مشورت با پزشک ) و هر چه زودتر  ورزش و کوهنوردی و بدن سازی را شروع کنید شما خواننده محترم برای جلوگیری از  بوجود آمدن این بیماری وهمچنین پیشرفت آن میتوانید به متخصصین طب ورزشی در سلامت خانواده تماس بگیرید تا همیشه سلامت و سرزنده باشید.

چهار عاملی که از دست دادن عضله را تسریع میکند؟

اگر چه پیری شایع ترین علت سارکوپنیا است عوامل دیگری نیز می توانند باعث عدم تعادل بین آنابولیسم عضلانی و کاتابولیسم شوند این عوامل عبارتند از :

  • بی تحرکی ، از جمله سبک زندگی بی تحرک : عدم استفاده از عضله یکی از قوی ترین محرک های سارکوپنیا است که منجر به از دست دادن سریعتر عضله میشود . استراحت در بستر یا بی تحرکی پس از آسیب یا بیماری منجر به از دست دادن سریع عضله میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *