26 آبان 1401 توسط Administrator 0 دیدگاه

تهیه 6 وعده غذایی مقوی برای سالمند به کمک مراقب و پرستار سالمند

تهیه 6 وعده غذایی مقوی برای سالمند به کمک مراقب و پرستار سالمند

برنامه ریزی وعده غذایی مقوی برای سالمندان ، اغلب به دلیل نیازهای تغذیه ای ، عدم تحمل غذایی و شرایط بهداشتی دشوار است. با این حال آماده کردن وعده های غذایی زودتر از موعد می تواند در زمان مراقب و پرستار سالمند صرفه جویی کند و استرس را به حداقل برساند و در عین حال تغذیه سالمند را آسانتر کند.

به جای اینکه مجبور باشند یک غذای خانگی بپزند افراد سالمند می توانند به سادگی یک ظرف از قبل آماده شده را دوباره گرم کنند. در اینجا 6 وعده غذایی سالم وجود دارد که باید زودتر برای سالمند عزیز خود با راهنمایی مرکز سلامت خانواده تهیه کنید.

انواع سوپ و خورشت

سوپ ها و خورشت ها یک گزینه عالی برای مراقبانی هستند که به دنبال گزینه های غذایی سالم هستند. آنها به راحتی در فریزر نگهداری می شوند و می توان آنها را با توجه به ترجیحات و نیازهای غذایی فرد مورد علاقه خود تنظیم کرد. سوپ رشته همراه با مرغ بدون چربی ، سوپ رشته به همراه سبزیجات را امتحان کنید.

همچنین می توانید دستورالعمل های خورشت ، همراه با بوقلمون چرخ کرده و لوبیاهای پر از پروتئین تهیه شده اند را امتحان کنید. سوپ و خورشت برای سالمندانی که در جویدن و بلعیدن مشکل دارند ، مفید است.

بسیاری از افراد مسن و سالمند برای تهیه وعده های غذایی سالم به کمک نیاز دارند. اگر فرد سالمند شما برای حمام کردن ، نظافت ، پخت و پز یا سایر کارهای اساسی خانه به کمک نیاز دارد.

وعده غذایی برای سالمند - سوپ و خورشت

یا برای رسیدگی به مسائل مهم شخصی به زمان نیاز دارید ، با استخدام مراقب و پرستار سالمند در منزل از مرکز سلامت خانواده می توانید با ما تماس بگیرید و درخواست استخدام پرستار سالمند کنید. سالمند عزیز شما می تواند استقلال خود را در حالی که در خانه زندگی میکند با کمک مراقب و پرستار خود حفظ کند.

برای مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل به کمک نیاز دارید؟

با سلامت خانواده تماس بگیرید…
02188901315
09123139602

خوردن جو دوسر

خوردن جو دوسر راهی سالم برای شروع روز است. زیرا فیبر موجود در آن باعث هضم سالم غذا می شود. جو دوسر را می توان چند رو در یخچال نگهداری کرد. زمانی که سالمند عزیزتان صبحانه یا میان وعده می خواهد. مقداری جو دوسر را میل کند.

می توان جو دوسر را با عسل ، موز ، کنجد ، گردو ، فندق و چیزهای دیگر مخلوط کرد و یک معجون عالی و مقوی میل کرد. در فروشگاه ها می توانید جو دوسر تهیه کنید و میل کنید.

تنقلات

برای سالمندانی که نسبت به وعده های غذایی مقاوم هستند. مهم است که غذا خوردن را تا حد امکان آسان کنند. هنگامی که مراقب و پرستار سالمند ، تنقلات را از قبل تهیه کند سالمندان با اشتیاق بیشتری به خوردن میل میکنند.

تهیه 6 وعده غذایی مقوی برای سالمند جزء وظایف مراقب پرستار است که تعداد وعده ها و استفاده از کدام ترکیب غذایی را با دستور پزشک معالج انجام میدهد.

تخم مرغ همزده

تخم مرغ طبیعی + پنیر کم چرپ + پروتئین بدون چربی + سبزیجات را مخلوط کنید ، سپس در قالب مافین بریزید و بپزید. آنها را در فریزر در ظروف پلاستیکی نگهداری کنید و سالمند عزیز شما می تواند وقتی صبحانه می خواهد به کمک پرستار سالمند آن را گرم کند و میل کند.

تهیه وعده های غذایی سالم برای سالمند عزیزتان می تواند چالش برانگیز باشد. به خصوص زمانی که شما وظایف مهم دیگری دارید. اگر شما مراقب سلامت خانواده و سالمند عزیزتان هستید و به کمک بیشتری برای ارائه مراقبت از سالمند عزیزتان ، با کیفیت بالا نیاز دارید ، مرکز سلامت خانواده می تواند به شما کمک کند. ما یک مرکز مراقبت های بالینی و پرستاری در منزل هستیم که متعهد به روش های مدرن برای تغییر سبک زندگی سالمند و بدست آوردن استقلال سالمند هستیم.

ماکارونی پخته شده

ماکارونی پخته شده وقتی یخ زده می شود به خوبی نگهداری می شود و کیفیت خود را حفظ میکند و به اندازه کافی نیازهای بدن سالمند را به دلیل داشتن پروتئین ، کربوهیدرات ، سبزیجات و… تامین می کند. ارزش غذایی را با استفاده از ماکارونی سبوس دار ، افزودن سبزیجاتی مانند قارچ ، فلفل دلمه افزایش دهید و از پروتئین چرخ کرده یا رشته رشته استفاده کنید.

می توانید کل ماکارونی را در یک ظرف بزرگ نگهداری کنید. یا می توانید به وعده های کوچک تقسیم کرده و در ظرف های جداگانه قرار دهید. به یاد داشته باشید که فقط یکبار غذا را گرم کنید و بعد میل کنید.

پای مرغ

پای مرغ ، برای سالمندان بسیار مهم و استفاده از آن به شدت توصیه می شود. می توانید از عصاره پای مرغ در انواع سوپ استفاده کنید. پای مرغ یک گزینه محبوب است که منبع فیبر است و برای غضروف بسیار اهمیت دارد.

خوردن وعده غذایی سالم و مغذی ، تنها راهی نیست که افراد مسن و سالمند می توانند سلامت خود را تقویت کنند. سالمندانی که می خواهند با بالا رفتن سن سالم بمانند. می توانند با دریافت پرستار سالمند در منزل ، از مراقبت های خانگی حرفه ای بهره مند شوند. اینجاست که مرکز سلامت خانواده به کمک عزیز شما می آید تا وظایف روزانه خود را انجام دهد و به شما در نگهداری از سالمند کمک ویژه کند. برای اطلاع از مراقبت در منزل با کیفیت بالا ، همین امروز با شماره 02188901315 و یا 09123139602 تماس بگیرید.

3.9/5 - (14 امتیاز)
آواتار Administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.