11 آبان 1401 توسط Administrator 0 دیدگاه

چرا زنان سالمند بیشتر در معرض آلزایمر هستند؟

چرا زنان سالمند بیشتر در معرض آلزایمر هستند؟

مرکز سلامت خانواده : محققان مکانیسمی را در بافت مغز کشف کرده اند که چرا زنان سالمند بیشتر در معرض ابتلا به آلزایمر هستند و پاسخی به این پرسش داده اند و معتقدند که این کشف ممکن است به درمان های جدید این بیماری کمک کند. به طور خاص ، محققان کشف کرده اند که مغز زنان تولید آنزیم خاصی را در مقایسه با مردان بیشتر نشان میدهد که منجر به افزایش تجمع پروتئینی به نام تاو می شود. سلول های عصبی مغز مبتلایان به آلزایمر به دلیل وجود این پروتئین تاو ، توده های پروتیئینی مضر را جمع میکنند.

پروفسور هاواردتی می گوید: “ما به طور ویژه در مورد این بافت هیجان زده هستیم زیرا مبنایی را برای توسعه داروهای محافظت کننده سیستم عصبی جدید فراهم میکند.”

زنان سالمند مبتلا به آلزایمر

برای مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل به کمک نیاز دارید؟

با سلامت خانواده تماس بگیرید…
02188901315
09123139602

آلزایمر ، زنان سالمند و پروتئین تاو

زنان سالمند مبتلا به آلزایمر

زنان سالمند 2 برابر بیشتر از مردان سالمند دچار ابتلا به آلزایمر می شوند. اگر چه مکانیسم دقیق ایجاد این افزایش آسیب پذیری ناشناخته است. یک نظریه این است که رسوب پروتئین تاو در زنان به میزان قابل توجهی بیشتر از مردان است.

پروفسور کانگ می گوید: “زمانی که پروتئین تاو خاصی دیگر برای عملکرد سلول عصبی آن مورد نیاز نباشد. معمولا برای تخریب و پاکسازی تعیین می شود. گاهی اوقات این فرآیند پاکسازی مختل می شود که باعث می شود پروتئین تاو به صورت پاتولوژیک در داخل سلول های عصبی جمع شود این امر منجر به تخریب سلول های عصبی در شرایطی به نام تائوپاتی می شود که شناخته شده ترین آنها بیماری آلزایمر است.

وجود یک پرستار سالمند در منزل ، هم کمک بزرگی به سالمند مبتلا به آلزایمر میکند و هم کمک ارزشمندی به خانواده سالمند ، از این رو با استخدام پرستار سالمند تمام وقت در منزل میتوان استقلال سالمند را حفظ کرد

حذف پروتئین تاو اضافی با تزریق یک ماده شیمیایی یوبیکوئیتین به نام پروتئین تاو شروع می شود. وجود یوبیکوئیتین روی تاو توسط یک سیستم متعادل از آنزیم ها تنظیم می شود که یوبیکوئیتین  را اضافه یا حذف می کند.

از آنجایی که این اختلالات در این فرآیند متعامل ممکن است منجر به تجمع نابجای تاو در بیماری آلزایمر شود. پروفسور کانگ بررسی کرده است که چرا این اتفاق می افتد.

به طور خاص آنها به دنبال افزایش فعالیت سیستم آنزیمی کنترل کننده حذف برچسب یوبیکوئیتین بودند ، زیرا فعال شدن بیش از حد این تعادل می تواند منجر به تجمع تاو پاتولوژیک شود.

پروفسور کانگ می گوید: “ما فکر میکنیم که اگر بتوان این موضوع را شناسایی کرد. میتواند مبنایی برای توسعه پزشکی جدید ایجاد کرد که می تواند تعادل مناسب سطوح تاو را در مغز باز گرداند.

3.5/5 - (16 امتیاز)
آواتار Administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.