25 آبان 1401 توسط Administrator 0 دیدگاه

9 فعالیت لذت بخش برای سالمندان به توصیه سلامت خانواده

9 فعالیت لذت بخش برای سالمندان به توصیه مرکز سلامت خانواده

سالمندان با فعالیت محدود ، هنوز هم می توانند با راهنمایی مرکز سلامت خانواده از انواع سرگرمی ها در زندگی لذت ببرند.

مرکز سلامت خانواده : بسیاری از افراد مسن و سالمند ، به دلیل شرایطی مانند سکته مغزی ، آرتریت شدید یا آسیب های ناشی از زمین خوردن ، تحرک روزانه خود را از دست می دهند. وقتی این اتفاق می افتد ، فعالیت ها و سرگرمی هایی که قبلا از آنها لذت می بردند ممکن است اکنون بسیار دشوار باشد.

اما از دست دادن تحرک به معنای پایان روزهای خوب نیست ، راه های زیادی برای تفریح ، تقویت خلق و خو و مشغول ماندن در دنیا بدون نیاز به جابجایی زیاد در زندگی وجود دارد. ما 9 فعالیت فوق العاده برای سالمندان جمع آوری کرده ایم که خدمت شما عرض میکنیم.

9 فعالیت عالی برای کمک به تحرک سالمندان

وقت خود را صرف مطالعه کنید.

مطالعه و خواندن مطالب جذاب یک فعالیت فوق العاده برای افراد سالمند است. این یک راه سرگرم کننده برای گذراندن زمان و فعالیت مغز است. همچنین می تواند حافظه را بهبود ببخشد. استرس را کاهش دهد ، خواب را تنظیم کند و زوال شناختی را به تاخیر بیندازد.

افراد مسن و سالمند می توانند خواندن کتاب های فیزیکی ، مجلات ، استفاده از کتابخوان مجازی ( PDF ) یا گوش دادن به کتاب های صوتی را دوست داشته باشند. می توانند خود را در یک داستان خوب غوطه ور کنند. به عکس ها نگاه کنند یا در یک موضوع جالب مطالعه کنند. که پرستار سالمند مرکز سلامت خانواده می تواند این امکان را برای سالمند عزیز شما فراهم کند.

وقت خود را صرف مطالعه کنید.

انواع سرگرمی ها را پیدا کنید.

انواع سرگرمی ها را پیدا کنید.

سرگرمی ها با تحرک محدود برای افراد سالمند عالی است. فعالیت هایی که نیاز به جابجایی زیادی ندارند مانند بافندگی ، قلاب بافی ، باغبانی داخل محوطه ، نواختن یک آلت موسیقی یا یادگیری زبان ، می توانند مفید باشند. که مراقب سالمند می تواند یار و همراه سالمند عزیز شما باشد.

همچنین زمان مناسبی برای یادگیری چیزهای جدید است. شاید سرگرمی یا علایقی وجود داشته باشند که هرگز فرصت کشف آنها را نداشته اند. یادگیری همچنین یک راه حل عالی برای فعال نگه داشتن ذهن و جلوگیری از کسالت است.

به طور منظم ورزش کنید.

حتی اگر سالمندان تحرک کمی داشته باشند ، ممکن است تمریناتی وجود داشته باشد که برای حرکت دادن بدن و تحرک مفید موثر باشند. چه نشسته باشند چه ایستاده ، سالمندان می توانند از مزایای سلامتی و بهتر شدن خلق و خو به ویژه تمرینات نشسته یا یوگای روی صندلی بهره مند شوند.

همچنین تمرینات روتیتی برای سالمندان وجود دارد که می توان با استفاده از واکر برای ثبات انجام داد یا فقط روی پاها و مچ پاها تمرکز کرد تا تورم کاهش پیدا کند.

پرستار سالمند به کمک مربی ورزش و تناسب اندام می تواند در این امر یاری گر سالمند شما باشد.

به طور منظم ورزش کنید.

برای مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل به کمک نیاز دارید؟

با سلامت خانواده تماس بگیرید…
02188901315
09123139602

برای سرگرمی خلاقیت به خرج بدید.

برای سرگرمی خلاقیت به خرج بدید.

برقراری ارتباط با جنبه خلاق آنها ، یکی دیگر از راه های سرگرم کننده برای سالمندان برای گذراندن وقت است. طراحی ، رنگ آمیزی ، نقاشی و مجسمه سازی ، همگی راه های شگفت انگیزی برای خلاقیت هستند.

پروژه های سرگرم کننده ممکن است شامل ایجاد دفترچه یادداشت ، سازماندهی آلبوم های عکس خانوادگی یا ساختن یک کتاب دستور پخت خانوادگی باشد. به عنوان یک مزیت ، خلاق بودن فواید سلامتی نیز دارد.

تحقیقات نشان داده است که فعالیت های خلاقانه می تواند به افرادی که با بیماری مزمن دست و پنجه نرم میکنند کمک میکند تا احساسات منفی را کاهش دهند و احساسات مثبت را افزایش دهند. استرس و اضطراب را کاهش دهند و نتایج پزشکی را بهبود ببخشند.

وقت خود را در خارج از منزل بگذرانید.

رفتن به بیرون برای گذراندن زمان ، در طبیعت آرامش بخش است. و خلق و خو را تقویت میکند. حتی اگر محدودیت تحرک آنها به این معنی باشد که سالمندان فقط می توانند به ایوان بروند یا در کنار یک پنجره بزرگ بنشینند. هوای تازه یا تماشای یک منتظره ، یک فعالیت روزمره عالی است.

با افراد خوشحال ، خوش بگذرانید.

درخواست از خانواده یا دوستان برای دید و بازدید راه فوق العاده دیگری برای تعامل با افراد مسن و سالمند است. تقریبا همه در حضور کودکان خوشحال هستند. و بازی با حیوانات و پرندگان خانگی یک راه مطمئن دیگر برای ایجاد شادی و کاهش استرس است.

بازی کنید!

بازی ها و پازل ها منبع فوق العاده ای از اوقات سرگرم کننده است. تعداد زیادی بازی وجود دارند که بیشتر آنها را می توان به صورت گروهی با اطرافیان ، نفر به نفر یا به صورت انفرادی بازی کرد.

برخی از بازی های کلاسیک یا بازی های کارتی ، جدول کلمات متقاطع را امتحان کنید.

از فیلم ها ، برنامه های تلوزیونی و موسیقی لذت ببرید.

تماشای تلوزیون برای تمام طول روز ، یک سرگرمی سالم نیست. اما یک فیلم یا چند برنامه تلوزیونی می تواند لذت بخش باشد. تماشای تلوزیون می تواند با یک سرگرمی تلاقی کند.

بازی کنید!

به عنوان مثال سالمند شما ممکن است علاقمند به تماشای یک مستند در مورد موضوعی باشد که در حال یادگیری می توانند الهام بخش دستورالعمل های جدید باشد. گوش دادن یا آواز خواندن یک عمل لذت بخش است که یکی دیگر از فعالیت های عالی است.

موسیقی قدرت کاهش استرس ، اضطراب و درد را دارد. همچنین عملکرد سیستم ایمنی و خواب را بهبود می بخشد و همچنین به حافظه کمک میکند.

شرکت در کارهای و کمک های خیریه

اگر سالمند شما در منزل است یا تحرک نداشته باشد بازهم می تواند به جامعه کمک کند. این یک راه فوق العاده برای مشغول شدن و احساس هدف و موفقیت به آدم میدهد.

با مراکز خیریه ، بیمارستان ها یا سازمان های خیریه تماس بگیرید تا دریابید که آیا آنها پروژه هایی که دارند سالمند شما می تواند در آن مشارکت داشته باشد. که امری پسندیده و عالی است که باعث شادابی روح و جسم می شود. پرستار سالمند با همراهی و کمک به سالمند شما ، کمک شایانی به خانواده ها و استقلال افراد مسن و سالمند میکند.

4.2/5 - (14 امتیاز)
آواتار Administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.